A pünkösdiekhez látogatott a Theologiai Szemle

2017. május 19., címkék: Theologiai Szemle, ökumenikus tanács (meöt), theológiai szemle, pünkösdi egyház, theologiai szemle

A Theologiai Szemle szerkesztőbizottsága a Pünkösdi Teológiai Főiskolán tartotta legutóbbi kihelyezett bizottsági ülését.

A Szentlélekre figyelve

2014. január 16., címkék: ökumenikus imahét 2014, szimbólum, pünkösdi egyház

Jó szervezéssel sosem fogjuk elérni azt, amit csak a Lélek tud elvégezni – Az idei ökumenikus imahét egyik fő kérdése: mit tanulhatnak egymástól az egyházak? Pataky Albert egyházelnök írása arról, hogy a pünkösdiek a Szentlélekre nyitottsággal gazdagítanák az ökumenét.

Mi a célja ennek az egésznek?

2013. január 16., címkék: pünkösdi egyház, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, áhitat, illyés szabolcs, áhítat

Illyés Szabolcs áhítata az ökumenikus imahét első napján. Beszélgetés az úton – a pünkösdi teológus gondolatai a Szentlélek kiáradása, a megértés ajándéka alapján (ApCsel 2,1-12).

Ezüst kereszt miatt bocsátották el

2010. február 15., címkék: Nagyvilág, pünkösdi egyház

Négy évvel ezelőtt a nagy angol légitársaság egyik munkatársának azért kellett elhagynia munkahelyét, mert ezüst keresztet viselt a nyakában. Az akkori vita újra fellángolt.